Tampon ve Serigrafi Baskı

Kaliteli bir baskı ile ürününüzü özelleştirin !

Lecce Pen yıllardır markanızın değerini yükseltecek ürünler sunarken ürünle birlikte markanızın öne çıkmasını sağlar. Bu sebepledir ki kalemlerinin üzerinde yer alan baskı alanlarının en geniş kısmını sizin markanıza ayırır. Böylece markanız, ürünleriniz ve mesajlarınız doğru şekilde ulaşır.

Lecce Pen yenilikçi teknolojileri sayesinde tüm baskılarında benzersiz sonuçlar elde ediyor. Kalemlerimizin farklı baskı alanları, teknik özellikleri ve renk alternatifleri arasında seçiminizi yaparak kaleminizi özelleştirebilirsiniz.

Tampon Baskı Nedir ?
Tampon baskı; silikon aracılığı ile boyanın baskı yapılacak yüzeye aktarılması ile yapılan bir baskı türüdür.

Serigrafi Baskı Nedir ?
Serigrafi baskı; boyanın nesneler üzerine ipek klişe aracılığı ile aktarıldığı bir baskı türüdür. Geleneksel matbaa baskı türü ile benzerlikler içerir.

Pantone Renk Nedir ?
2058 tire renk içeren ve her rengin ofset baskı sisteminde nasıl elde edileceğini karışım formülleriyle veren bir renk kataloğudur. Bu 2058 rengi parlak (coated), mat (uncoated), metalik, pastel ve neon olarak ayrı ayrı göstermektedir. Pantone renk ifade edilirken renginin mat, parlak, metalik, pastel veya neon bölümünden seçilip seçilmediğini belirtmek için renk numarasının sonunda U, C gibi harfler eklenmektedir. Her bir rengin pantone numarasal karşılığı mevcuttur ve her rengin altında formülü yazılıdır. Formül, yüzde ve ölçü olarak iki şekilde verilmiştir. Yüzde değeri, karışıma giren ana renklerin %100'e tamamlanmasıyla, ölçü değeri ise birim ölçü değerinin adetlere bölündüğünde yüzde değerini vermektedir.

Ek Bilgi
Pantone renkler baskıda CMYK mantığı ile oluşturulmaz. Bu renklere ilave olarak ya da yalnız basılabilir. Pantone renkler özellikle rengin değişmesinin istenmediği kurumsal kimlik çalışmalarında tercih edilir. Renklerin ortak evrensel lisanı olarak tanımlanabilir.

Eğer çalışmada kullanılan bir CMYK rengin Pantone karışılı yoksa, Pantone Renk Eşitleme Sistemi ile CMYK kodları birbirine en yakın olan rengi seçer.

Pantone renkler aynı zamanda plastik renk olarakta verilebilmektedir. Bu sayede Pantone renkli plastik yapılabilir.

Diğer Boya Türlerimiz
Biz Lecce Pen olarak baskıya verdiğimiz önemi yenilikçi renk ve boya türlerini takip ederekte gösteriyoruz. Lecce Pen olarak herzaman kullandığımız parlak Pantone renklerinin yanısıra isteğe bağlı olarak Simli (sadece serigrafide), Fosforlu, Metalik, Mat, Pastel ve Neon, +Plus Pantone Renkleri ve CMYK (4 baskı)'da kullanarak, kaleminize özel ve farklı bir görüntü sağlayabiliyoruz !